BURDUR İL MEM ARGE

“Başarı Yolunda Bir Adım Da Sen At” Projesi

“Başarı Yolunda Bir Adım Da Sen At”  Projesi

“BAŞARI YOLUNDA BİR ADIM DA SEN AT”  PROJESİ

1.Neden bu proje?

İlimiz Burdur, son yılların eğitim başkenti olma yönünde emin adımlarla ilerliyor. İlimizin bu ilerlemede atılacak her adıma ihtiyacı var. Bu ihtiyacı karşılamak için AR-GE birimi olarak bir adım da biz atıyoruz. Attığımız adımın adı ” BAŞARI YOLUNDA BİR ADIM DA SEN AT”…

2.Nerede uyguluyoruz?

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı merkez ilçemizdeki tüm ortaokullarda uyguluyoruz.

3.Hedefimiz Kimler ?

Hedefimiz,Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’na (TEOG) hazırlanan 8.sınıf öğrencilerimiz.Bu projemizle onları topluma kazandırıp, ülkemizin aydınlık geleceğinde azimli,çalışkan ve disiplinli nesillerin temelini atmak istiyoruz.

4.Peki,bu proje bize ne sağlayacak ?

2015-2016 eğitim öğretim yılında TEOG sınavına girecek öğrencilerimizin performanslarını arttırmayı ve ilimizin başarısını arttırmayı sağlayacak.Ve bu arada öğrencilerimiz akademik ve kişisel gelişimlerini arttıracaklar.

5.Uygulama Basamakları

Projemiz, öğrenci-öğretmen uyumunu farklı bir boyuta, okul sonrasına da taşıyor. Projemizin en önemli çalışması olan Sınav Koçluğu sistemiyle, öğretmenlerimiz öğrencilerimize tecrübeleriyle, fikirleriyle rehberlik edecekler.

Öğrencilerimiz bu rehberliklerle kısa sürede sınavlara ama en önemlisi de geleceğe ve geleceği kurmak için üstelenecekleri rollere hazırlanacaklar. Öğrencilerimize sınav için ulaşabilecekleri hedefler belirlenecek ve bu hedeflere veli-öğretmen işbirliğiyle daha rahat ulaşacaklar.

Bu hedeflere ulaşımın nasıl olacağını ise,her hafta ders bazında;her ay sonunda da genel deneme sınavlarında  elde edilen verilerle görebilecekler.

İrtibat için:Ramazan KARYAĞDI (serc1923@gmail.com)

 

Tel:0248.233.86.19

 

22-03-2016

22-03-201622-03-2016

BURDUR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ - 0 248 233 86 01 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.