BURDUR İL MEM ARGE

ERASMUS+ PROGRAMI OKULLAR ARASI STRATEJİK ORTAKLIK PROJELERİ (KA219) KAPSAMINDA “SINIF İÇİ DERSLERDE DİJİTAL ENTEGRASYON” BAŞLIKLI PROJE

ERASMUS+ PROGRAMI OKULLAR ARASI STRATEJİK ORTAKLIK PROJELERİ (KA219) KAPSAMINDA “SINIF İÇİ DERSLERDE DİJİTAL ENTEGRASYON” BAŞLIKLI PROJE

ERASMUS+ PROGRAMI OKULLAR ARASI STRATEJİK ORTAKLIK PROJELERİ (KA219) KAPSAMINDA “SINIF İÇİ DERSLERDE DİJİTAL ENTEGRASYON” BAŞLIKLI PROJE

Burdur Alpaslan Ali Can Bilim ve Sanat Merkezi’nin Erasmus+ Programı Okullar Arası Stratejik Ortaklık Projeleri (KA219) kapsamında 2017 yılı Teklif Çağrısı Döneminde 2017-1-LT01-KA219-035215_2 numaralı ve “Digital integration in the classroom courses (Sınıf içi derslerde dijital entegrasyon)” başlıklı projesi kabul edilmiştir.

Projenin ortakları Türkiye, Litvanya, İtalya, İspanya, Portekiz, Yunanistan ve Romanya’dan toplam 7 okuldan oluşmakta ve proje 2017-2019 yılları arasında 2 yıl sürecektir. Projenin toplam bütçesi 131.750 € dan oluşmaktadır. Proje kapsamında 2017-2019 yılları arasında çeşitli tarihlerde Burdur BİLSEM’de öğrenim gören 10 öğrenci belirtilen ülkelere eğitim ve etkinlikleri yerine getirme amaçlı götürülecektir.

“Digital integration in the classroom courses” projesinin amacı, dersleri daha canlı hale getirmek ve yenilikçi web araçları, 21. yüzyıl dijital yeterlikleri ve yenilikçi öğretim yaklaşımlarıyla öğretme ve öğrenme sürecini kolaylaştırmaktır. Bu nedenle projede; faaliyetleri yönetmek, deneyimleri paylaşmak, öğrenme sürecini dünyanın geri kalanına göstermek için yenilikçi web araçları kullanılacaktır. Ulusal Ajans tarafından desteklenen proje kapsamında öğrenciler faaliyetlerini gerçekleştirmek için yabancı dil, sosyal bilimler, müzik vb. gibi çalışma alanlarını, dijital becerileri öğrenme sürecine entegre edecekler ve tüm bu faaliyetleri yabancı akranlarıyla paylaşmak onların teknoloji öğrenme motivasyonunu artıracak ve teknoloji öğrenirken sanaldan gerçek olana kadar birçok farklı yöntem ve platform kullanmalarını sağlayacaktır. Ayrıca projede yer alan öğrenme/öğretme/eğitim etkinlikleri ile öğretmen ve öğrenciler, teknolojinin sadece bireysel olarak öğretilecek veya öğrenilecek ayrı bir alan olarak değil, teknolojinin hayatın her alanında olan canlı bir alan olduğunu göstermeyi başaracaklardır.

“Digital integration in the classroom courses” projesi öğrencilerin kültürlerarası bilgi, ekip çalışması, özerklik geliştirmelerine yardımcı olacak ve hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin ileriki çalışmalarındaki motivasyonlarını da artıracaktır. Ayrıca proje ile öğretmen ve öğrencilerin yabancı dil bilgilerinin geliştirilmesi, diğer kültürlerin değerlerine saygının artırılması, iyi deneyimlerin ve yenilikçi yaklaşımların uluslararası anlamda yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır. Ayrıca, öğretmen ve öğrenciler, ülkeler arasında öğrenme-öğretme faaliyetleri kapsamında ziyaretlerde bulunarak çalışmalarını paylaşacak, yeni fikirler üretecek, atölye çalışmaları yapacaklardır. Proje sonunda atölye çalışmalarından elde edilecek tüm ürünler ve çalışmalar Mayıs 2019’da Burdur BİLSEM’de sergilenecektir.

 

Burdur BİLSEM İngilizce Öğretmeni Hüseyin ATEŞ’in koordinatörlüğünde yürütülen projenin ilk yönetim toplantısı Kasım ayında Litvanya’nın Kaunas şehrinde yapılacaktır. Bu toplantıda projenin gidişatı ile ilgili çalışmalar, etkinlikler ve ziyaret planlamaları yapılacaktır.

BURDUR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ - 0 248 233 86 01 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.