BURDUR İL MEM ARGE

Özel Çocuklar İçin Özel Yöntemler

Özel Çocuklar İçin Özel Yöntemler

Burdur’da 2015 Yılı Engelliler Destek Programı (EDES) Projesi kapsamında kabul edilen ‘Özel Çocuklar için Özel yöntemler’  isimli projenin imza töreni gerçekleşti.

 

Burdur Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleşen İmza Törenine Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, İl Milli Eğitimi Müdürü Mahmut Bayram, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Reha Sermed Aygören, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Yücel Şimşek ve Burdur Avrupa Birliği Dış İlişkiler Proje Koordinatörlüğü birimi çalışanları katıldı.

 

2015 Yılı Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Engelliliğin Önlenmesi ve Engelli bireylerin yaşama tam katılmaları amacıyla teklife çıkan çağrıda Burdur’dan katılan 13 projeden ikisi kabul edildi.

 

Bakanlık tarafından kabul edilen İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatörlüğü’nde hazırlanan ‘Özel Çocuklar için Özel Yöntemler’ projesi ve Burdur Kamu Hastaneleri Birliği’nin ‘Benim Küçük Renkli Odam” projesine 177 bin 965 liralık bütçe desteği sağlandı.

 

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde hazırlanan; Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Burdur Engelliler Derneği Özel Eğitim İlkokulu, Nene Hatun Anaokulu ortaklığında yürütülecek olan, 2015-EDES Projesi kapsamında kabul edilen ‘Özel Çocuklar için Özel yöntemler’ isimli proje ile Farkındalık Eğitimleri,Engelliliğin Nedenleri ve Önlenmesi, Engellilerin Psiko-Sosyal ve Tıbbi Rehabilitasyonu, Erken Çocukluk Eğitiminin yapıldığı okul öncesi eğitimde engelli çocuklara yönelik yenilikçi yöntem ve uygulamalarla engelli bireylerin aldıkları eğitim kalitesini erken yaşta artırarak, ilerleyen yaşlarında engellilerin toplumsal yaşamın tüm alanlarına katılımlarını kolaylaştırmak hedefleniyor.

 

Proje kapsamında Burdur ilinde engelli çocukların fizik tedavi ve rehabilitasyon ihtiyaçlarına cevap verecek, multi disipliner bir anlayışla fizik tedavi ve rehabilitasyonun en etkin şekilde uygulanabilmesi, bireylerin sadece fiziksel sağlığı değil ruhsal sağlığının da ön plânda tutarak etkili tedavi programlarının uygulanması planlandı.

BURDUR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ - 0 248 233 86 01 19

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.